6.2.6 Haydi Sırala Çalışma Kağıdı

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi kitabı basılı olarak gelmemektedir. EBA üzerinden online olarak yayınlanmıştır. Bu çerçevede güncellenen Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretim Programı’na uygun olarak hazırlanan materyaller doğrultusunda etkinlikler ve konu anlatımlarını sitemizde online olarak sunmaktayız.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6. Sınıf Ayıkla Pirincin Taşını konusu içerisinde yer alan “Haydi Sırala Çalışma Kağıdı” etkinliğindeki su döngüsünü doğru olarak sıralayınız. 

Haydi Sırala Çalışma Kağıdı

Günlük yaşamımızda yaptığımız işler gibi doğa olaylarının da kendi döngüleri ve algoritmaları vardır. Biraz düşündüğümüzde, bu döngülerin tamamlanabilmesi için de belli işlem adımlarının gerçekleşmesi gerektiğini fark edebiliriz. Haydi Sırala çalışma kâğıdında doğadaki su döngüsüne ilişkin görseller yer alıyor. Bu tabloda görüldüğü gibi su döngüsü yağışla başlıyor. Diğer aşamaların görselleri ise tablonun altında karışık olarak verilmiş. Sizden istenen bu resimleri keserek tablodaki uygun yerlere yapıştırmanız. Bazı aşamalarda birden fazla görselin yer aldığına dikkat ediniz. Bu nedenle tablo üzerinde, aynı anda meydana gelen olaylar için birden fazla görselin yerleştirilebileceği boşluklar mevcut.

Haydi Sırala Çalışma Kağıdı Yanıt Anahtarı

Haydi Sırala Çalışma Kağıdı Yanıt Anahtarı

Çalışma kağıdınız indirmek için TIKLAYINIZ.

Haydi Sırala Çalışma Kağıdı Yanıt Anahtarı için TIKLAYINIZ.

Yorum Yaz